Paweł Leszoski napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.

Leski muzyką zajmuje się od lat ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać jednak już w kwietniu 2014 roku samodzielnie wydaną epką ZACZYN bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze supportu. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów w tym również Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Leski z wykształcenia jest ekonomistą i lingwistą, a ostatnie 10 lat spędził za korporacyjnym biurkiem. Nie przeszkadzało mu to jednak w wymyślaniu piosenek. Sam o sobie mówi „niespieszny debiutant” bowiem dopiero po trzydziestce pożegnał etat i poświęcił się muzyce. Teksty Leskiego kipią intymnością i znaczeniami, a mantrowe melodie i ciepły głos chwytają za zmysły.

22 października Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa - Debiut roku, a w marcu 2016 otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Aktualności: