Za nami ponad 60 koncertów solowych Johna Portera. "Honey Trap"
Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, klasycznie rockowej formie. Muzyczne korzenie Portera mocno osadzone w latach 60-tych i 70-tych aż po jego debiut “Helicopters” są tu wyraźnie obecne. Nic dziwnego, że do realizacji dźwięku John ponownie zaprosił legendę Brytyjskiej sceny muzycznej - Phila Browna, mającego na swym koncie współpracę z takimi artystami jak Talk, Talk, Led Zepplin, Traffic, Bob Marley czy Jimi Hendrix. Dzięki zastosowaniu oldschool'owej technologii oraz rejestracji nagrań w trybie “live” HONEY TRAP ma niezwykle żywe i organiczne brzmienie. Wszystkie wykonania zespołowe zostały uwiecznione na taśmie w Yellow Fish Studios we wschodnim Sussex.

Zespół tworzą:
Mikey Rowe na keyboardach i pianinie (Oasis, Dave Gilmour, Mick Jaagger/Dave Steward project, Sheryl Crowe, High Flying Birds),
Martin Barker na bębnach (Goldfrap, Juliette Greco, Sarah Jane Morris, Ray Davis, Shriekband),
Simon Edwards na basie (Talk, Talk, Fairground Attraction, David Gray, Tracy Ullman, Kathryn Williams, Kevin Ayers)
oraz na gitarze elektrycznej... Mr. John Porter!

Artysta prowadzi nas przez ciemne surowe pejzaże półwyśnionych półrealnych opowieści, to przy użyciu dziarskich, motorycznych beatów, to znów przymglonych ballad z bluesowym twistem, ani razu nie sięgając po swego Martina D28, gitarę akustyczną przez lata będącą nieodłącznym znakiem rozpoznawczym muzyka. “Mam swój The Who – Neil Young moment!” - wyznaje Porter. Na płycie słychać, że to nie żarty. Po raz kolejny nas zaskakuje i porusza albumem HONEY TRAP, który ukaże się już wiosną 2014 nakładem prestiżowej wytwórni Mystic Production.

Aktualności: